15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот на Вевчани Сашо Јанкоски позитивен на коронавирусот.

Градоначалникот на Вевчани Сашо Јанкоски позитивен на коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Општина Вевчани Сашо Јанкоски на Фејсбук објави, дека е позитивен на коронавирусот.

„Момент на мало невнимание може да доведе до инфицирање со овој вирус. Јас сум веќе од саботата во домашна изолација само со загубено чувство за мирис. Чувајте сѐ, чувајте го вашето здравје и здравјето на вашите најблиски. Носете маска, држете дистанца, останете во добро здравје“, напиша Јанкоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -