16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Заев: Радувај се народе испишавме историја ,Македонскиот фудбал оди на Европско.

Заев: Радувај се народе испишавме историја ,Македонскиот фудбал оди на Европско.

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев упати честитка до македонската фудбалска репрезентација за победата во мечот со Грузија, со која се пласираше на европско првенство.

-Македонскиот фудбал оди на Европско! Конечно, имаме историски резултат благодарение на нашата репрезентација, на нашите херои. Гордоста и посветеноста победуваат, радувај се народе!“, напиша Заев на фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -