-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаНатчовечки напори, студ, солзи- Mакедонските алпинисти, Ирина и Лазе. Неодамна го освоија...

Натчовечки напори, студ, солзи- Mакедонските алпинисти, Ирина и Лазе. Неодамна го освоија Ама Даблам.

Натчовечки напори, студ, солзи, опасни ситуации, но и насмевки од среќа… Подвиг на македонските алпинисти, Ирина и Лазе.
Неодамна го освоија Ама Даблам, еден од најтешките врвови на Хималаите и ни раскажаа за нивните премрежја низ студените височини.

Видео Тука

Автор: Toshe Ognjanov
.
.
.
Глас на Америка

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...