15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија При ископување на улицата Абас Емин во Охрид, пронајдено е голема количина...

При ископување на улицата Абас Емин во Охрид, пронајдено е голема количина на оружје и бомби.

Translate (Eng):[gtranslate]

При изиведување на градежни работи во Охрид на улица Абас Емин, пред индивидуална куќа , пронајдено е поголема количина на оружје,пушки и бомби.Во моментов на локацијата има големо присуство на припадници на полицијата ,кои го обезбедуваат целиот терен,додека екипи на криминалистичката полиција вршат криминалистички увид.

Дали се работи за старо оружје и експлозивни материи, или истото е од поново време ,за сега е непознато!

охрид скај

РЕКЛАМА
- Реклами -