10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПриведен Албанец на Долно Блаце, му недостигале две страници во пасошот

Приведен Албанец на Долно Блаце, му недостигале две страници во пасошот

Пеесетгодишен Албанец, ноќеска е приведен на граничниот премин Долно Блаце, бидејќи му недостигале страници во пасошот.
Денеска (01.12.2023) во 00.10 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.А.(50) од Република Албанија. При пасошка контрола, тој на увид дал патна исправа од Република Албанија во која недостасувале две страници“, информираат од МВР.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...