10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаСемејството од кратовско тврди дека хуманитарецот Аце сакал да му ги украде...

Семејството од кратовско тврди дека хуманитарецот Аце сакал да му ги украде парите, и дека секоја вечер им барал пари за нафта и за мајсторите. (Видео)

Семејството Николовски од село Секулица, Кратово има своја вистина и тврдење за случувањата додека се спроведувала хуманитарната акција.

За потсетување пред некој ден Александар Георгиевски или Бате Аце од Штип објави дека ја прекинува хуманата акција поради омаловажување од семејството, но и поради тоа што увидел какви луѓе се.
Вечерва свое јавување во Шоуто на Богдан Илиевски” на Алфа ТВ имаше семејството.

-Тој ми се јави, ми се закнуваше, ме пцуваше, ме нарекуваше цигани. Не е вистина дека сум ги пцувал мајсторите.

Секоја вечер ми бараше пари за мајсторите и за нафта. Ми бараше да ме води во банка да ги извадиме парите. Реков дека не се на моја сметка туку на жената. Рече јас ќе ја водам и ќе ја доведам. Тој сакаше да ми ги земе парите, да ги украде парите кои ги имам во подрум.

Целото сведошто од семејството Николовски може да го погледнете Тука

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...