21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Спасовски: Денес на седница заедно со премиерот одлучивме фудбалерите да ги наградиме...

Спасовски: Денес на седница заедно со премиерот одлучивме фудбалерите да ги наградиме со по 10.000 евра !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва на седница на Владата донесовме одлука од буџетските резерви да ги наградиме сите членови на македонската фудбалска репрезентација со по 10.000 евра, за историскиот успех – пласман на Европско првенство. 🇲🇰

Напиша Оливер Спасовски на неговиот инстаграм профил !!!

РЕКЛАМА
- Реклами -