12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Поради светската пандемија, овој вид водење љубов станува се попопуларен.

Поради светската пандемија, овој вид водење љубов станува се попопуларен.

Translate (Eng):[gtranslate]

Бидејќи пандемијата на коронавирусот значително го смени текот на животот и влијаеше на секој сегмент, многу земји низ светот повторно воведоа карантин.

Многумина се лишени, особено самците, од основните човечки потреби – социјализација, па дури и сексуални односи.

Бидејќи некои земји имаат клубови за „сексуално дружење“, многу од нив сега се затворени, но некои нудат екстравагантни забави во виртуелни куќи, додека други покажуваат емисии или настани на Интернет кои нудат содржина што е малку повозбудлива од Нетфликс.

РЕКЛАМА

„Fabulous“ претстави врвни виртуелни забави за секс кои нудат сè за да се избегне вашата изолација, а репертоарот е широк.

Водечкиот еротски пакет за секс индустријата, „Killing Kittens“, организира дигитални настани за сите свои членови.

Компанијата е основана во 2005 година од поранешната пријателка на Кејт Мидлтон, Ема Сајли. Иако овие настани можат да чинат околу 150 фунти и повеќе, цената на забавата преку апликацијата „Зум“ е релативно ефтина – 20 фунти.

Посетителите можат да очекуваат еротски танцови претстави и да видат парови кои ги живеат своите сексуални фантазии.

Ако барате некои упатства во вашиот живот, „Killing Kittens“ има виртуелни работилници, а претстојните вклучуваат анална масажа, тантра и многу повеќе.

Од друга страна, клубот „New Society“ со седиште во Менхетен, чиј основач Даниел Сент, ја организираше „Сохо куќа на секс клубовите“, која во моментов нуди поевтина верзија на еротика на Интернет.

Нивните виртуелни забави се достапни на сингл, парови или „љубопитни“ членови. Функцијата за разговор е секако обезбедена.

Апликацијата „Feeld for Sex“ базирана на локација, што им овозможува на корисниците да се состанат за да се поврзат со повеќе партнери, лансираше нова виртуелна опција.

Тие се рекламираат како „место за далечни тројки, не е потребно средство за дезинфекција на рацете“!

Оваа апликација исто така поддржува разговор со група до 40 луѓе.

Многу престижни клубови ширум светот, дури и свингери, организираа мрежни собири со имагинативни програми и можности, а дали тоа ќе стане нашата иднина, останува да видиме.

- Реклами -