8.4 C
Ohrid
четврток, ноември 26, 2020
Почетна Македонија Сограѓанин Албанец: МЕНЕ ЕДНА БУКВА ДА МИ СМЕНЕА ЌЕ СТАНЕВ, НЕ ПА...

Сограѓанин Албанец: МЕНЕ ЕДНА БУКВА ДА МИ СМЕНЕА ЌЕ СТАНЕВ, НЕ ПА ЦЕЛО ИМЕ…

Translate (Eng):[gtranslate]

Албанец од Македонија во анкета за “Слободен Печат” вели дека со политиката на
попуштање Македонците малку по малку ќе изгубат се“.
„“Мене да ми сменат една буква јас ќе станам, а Македонците не станаа масовно“

РЕКЛАМА
- Реклами -