15.3 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Доктор Ален: Новинарите ве лажат, условите се прекрасни во Штипската болница, имаме...

Доктор Ален: Новинарите ве лажат, условите се прекрасни во Штипската болница, имаме и вода и секакви други услови.

Translate (Eng):[gtranslate]

После објавеното видео на новинарот Фуркан Салиу, се огласи и првиот човек на штипската болница Д-р Ален Георѓиев. Тој на социјалните мрежи тврди дека секој пациент е услужен со вода и храна а доколку преморените сестри не можат да дојдат да им донесат вода на пациентите чешмата е на само три метри до креветот. Како не добиваат вода пациентите кога имаше шише со вода до него вели доктор Ален. Иако пациентот на самото видео кажува дека водата ја добил од еден од пациентите кој е примен исто така со резултатт позитивен на коронавирусот, докторот не се согласува со тоа и тврди дека ова е медиумска лага… Во продолжение ќе го објавиме уште еднаш оргиналното видео и видеото на докторот:


РЕКЛАМА
- Реклами -