19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДоктор Ален: Новинарите ве лажат, условите се прекрасни во Штипската болница, имаме...

Доктор Ален: Новинарите ве лажат, условите се прекрасни во Штипската болница, имаме и вода и секакви други услови.

После објавеното видео на новинарот Фуркан Салиу, се огласи и првиот човек на штипската болница Д-р Ален Георѓиев. Тој на социјалните мрежи тврди дека секој пациент е услужен со вода и храна а доколку преморените сестри не можат да дојдат да им донесат вода на пациентите чешмата е на само три метри до креветот. Како не добиваат вода пациентите кога имаше шише со вода до него вели доктор Ален. Иако пациентот на самото видео кажува дека водата ја добил од еден од пациентите кој е примен исто така со резултатт позитивен на коронавирусот, докторот не се согласува со тоа и тврди дека ова е медиумска лага… Во продолжение ќе го објавиме уште еднаш оргиналното видео и видеото на докторот:


spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...