7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Полицаец го чистел пиштолот и се ранил себеси !!!

Полицаец го чистел пиштолот и се ранил себеси !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 16.11.2020 околу 03,00 часот во куќа во с.Инџиково, скопско. А.С.(24), полициски службеник, при чистење на службен пиштол, испукал еден куршум и се здобил со повреда во десното стапало. А.С. е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди.

РЕКЛАМА
- Реклами -