22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Заев: И покрај тоа што дoбив награда, Борисов сеуште ми нема честитано...

Заев: И покрај тоа што дoбив награда, Борисов сеуште ми нема честитано !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Мене ми паѓа многу тешко, затоа што верувам дека тоа не е желба на бугарскиот народ, туку на политика пред изборите во Бугарија. Но, еве, да дадеме шанса до декември – рече Заев во „Клик Плус“.

Борисов не ми честиташе за наградата, и не се слушнавме денеска. Уште еднаш можам да потврдам дека разговорите продолжуваат. Јас ќе му се јавам деновиве. Продолжуваме со тимовите да наоѓаме решенија, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното негово гостување на ТВ21.

Заев рече дека ова е најголемиот пораз за ЕУ, и дека разочаран од одлуката.

РЕКЛАМА

„Постигнавме договор со Бугарија, и кога требаше да испорача ЕУ, таа не го стори тоа, и ова е најголем пораз за Европа. Треба да продолжиме да правиме напори, во духот на градење пријателство, дијалог, не конфликти. Мене ми паѓа многу тешко, затоа што верувам дека тоа не е желба на бугарскиот народ, туку на политика пред изборите во Бугарија. Но, еве, да дадеме шанса до декември – рече Заев во „Клик Плус“.

 

- Реклами -