21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Шведската принцеза иако не е медицинска сестра доброволно се пријави да помага...

Шведската принцеза иако не е медицинска сестра доброволно се пријави да помага во болниците, нејзината работа ќе биде да чисти и да дезинфецира опрема !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Шведската принцеза Софија, наместо да ужива во сигурноста која ја дава кралската круна, доброволно се ставила во служба на здравствениот систем на оваа скандинавска земја во борбата против корона-пандемијата.
Според известувањето на менаџерскиот тим на болницата “Софијахемет”, со оглед дека по професија не е медицинско лице, принцезата Софија и другите доброволци нема да работат со пациенти, туку ќе дезинфицираат опрема, ќе вршат работи во кујната и ќе чистат. Повторувам, ЌЕ ЧИСТАТ !
Дали ние во Македонија ќе го дочекаме тоа чудо, па тн. “од народот и за народот” политичари, барем еден ден ќе поминат во болниците и ќе им бидат од помош на здравствените работници.
Имајќи во предвид дека во овие изминати 30 години, сите глумци на политичката сцена се декларираа како големи демократи и зборуваа за скандинавски модел на држава, еве им одлична можност да се покажат на дело.
Вашата работа е многу повеќе од тендери, “лапање” на патни трошкови, одвоен живот, патувања и софри на грбот на граѓаните. Вашата работа е да му служите на народот. Ако не знаете како, принцезата Софија ви е совршен пример за тоа !
🇸🇪👑🇸🇪👑🇸🇪

РЕКЛАМА
- Реклами -