27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Функционер на СДСМ: Ги нарече Захариева и Бакојани фригидни ку*ки!

Функционер на СДСМ: Ги нарече Захариева и Бакојани фригидни ку*ки!

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Иванов, поранешен новинар и портпарол во неколку влади на СДСМ, на социјалните мрежи објави коментар кој содржи говор на омраза против Екатерина Захариева и Дора Бакојани.

Иванов важи за еден од најгласните апологети на СДСМ и надворешната политика на Зоран Заев, а во моментот ја врши функцијата Претседател на надзорен одбор на МИА.

На својот Твитер профил, Зоран Иванов упати мизогини и навредливи коментари, кои упатуваат на силна омраза, не само кон Бакојани и Захариева, туку и кон женскиот род.

РЕКЛАМА

Тој напиша:

- Реклами -