21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Денес се регистрирани 1039 нови случаи на Ковид-19, починати 15 лица во...

Денес се регистрирани 1039 нови случаи на Ковид-19, починати 15 лица во болнички услови.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во последните 24 часа се направени 3143 тестирања, а регистрирани се 1039 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 546

-Куманово 38

РЕКЛАМА

-Штип 27

-Прилеп 83

-Тетово 30

-Струга 24

-Велес 25

-Битола 41

-Охрид 32

-Кавадарци 18

-Гостивар 48

-Гевгелија 14

-Струмица 9

-Крива Паланка 5

-Радовиш 7

-Крушево 4

-Пробиштип 5

-Демир Хисар 6

-Македонски Брод 3

-Пехчево 1

-Берово 1

-Валандово 3

-Виница 3

-Делчево 3

-Кратово 1

-Свети Николе 9

-Кичево 28

-Ресен 14

-Неготино 11

Починати се 15 лица, шест пациенти од Прилеп (65, 65, 69, 69, 69 и 72г), пациент од Скопје (73г), од Дебар (60г), пациент од Велес (71г), пациент од Битола (64г), од Кавадарци (66г), од Демир Хисар (84г), од Свети Николе (56г), од Кичево (55г) и пациент од Ресен (84г). Сите пациенти се починати во болнички услови.

- Реклами -