27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата

Translate (Eng):[gtranslate]

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, дознава ТВ21 од владини извори.

Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше оставката.

Претходно, Дамјан Манчевски ја одби понудата да го замени Драги Рашковски на ова место.

РЕКЛАМА
- Реклами -