28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Свет Наместо со Марадона, многумина се збогуваа со пејачката Мадона (ФОТО)

Наместо со Марадона, многумина се збогуваа со пејачката Мадона (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Аргентинската легенда Диего Армандо Марадона почина на 60 години, откако доживеа срцев удар, но на социјалните мрежи се случи зауна, па многу корисници на Твитер разбрале дека починала популарната пејачка Мадона.

Поради оваа забуна на социјалната мрежа Твитер многумина се збогуваа со пејачката Мадона, наместо со Марадона.

РЕКЛАМА

- Реклами -