21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија (Видео) Каракачанов: “На Бугаринот “акалот” му иди другиот ден, така и со...

(Видео) Каракачанов: “На Бугаринот “акалот” му иди другиот ден, така и со колегата Заев”

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, повторно се шегува на сметка на премиерот Заев.

 

– Постои стара бугарска поговорка која вели: “На Бугаринот акалот му иди другиот ден, па така и со колегата Заев”. Дали му верувам или не, не е важно. Јас не верував на изјави и на интервјуа, кога гледам што се случува, вели Каракачанов.

РЕКЛАМА

Тој истакна дека доколку Македонија ги исполнувала обврските изминатите три години, во овој момент немало да се разговара на ваков начин.

- Реклами -