10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Голема трагедија во Богданци: Загина 20 годишно момче, неговите другари повредени (ФОТО)

Голема трагедија во Богданци: Загина 20 годишно момче, неговите другари повредени (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Богданци е во тага поради големата трагедија која се случи во градот. Во сообраќајна несреќа загина дваесетгодишно момче, а четворица негови другари се повредени. Автомобилот со кој се враќале дома, со голема брзина излетал од асфалтот.

Со тага и неверување во Богданци беше примена веста дека едно дваесет годишно момче од нивниот град загина вчера утрото во 4 часот, а четворицата негови другари се повредени.

Жители на Богданци кои живеат на улицата „Маршал Тито“ велат дека биле разбудени од силен тресок, по што некои од нив излегле надвор. Глетката била страшна – со многу тешки повреди било момчето кое веднаш било транспортирано на скопската Клиника. Неговите другари, врсници според возраста, биле исто така повредени.

РЕКЛАМА

Автомобилот марка БМВ бил комплетно уништен што укажувало дека од улицата излетале со голема брзина. Се говори дека момчињата се враќале од некоја веселба.

За жал, битката на лекарите во Скопје вчера била загубена, момчето почина.

МВР денеска информираше за оваа несреќа.

Фотографија од несреќата.