22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНов бисер на потпаролот на Вмро Дпмне: Наместо да каже да живее...

Нов бисер на потпаролот на Вмро Дпмне: Наместо да каже да живее Вмро, тој да живее Зоран Заев.

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на денешниот протест на партијата направи лапсус, говорејќи пред присутните.

На крајот на говорот тој извика „да живее Зоран Заев”, присутните останаа збунети, а портпаролот проба да ја вади ситуација, па извика „Зоран Заев не може да живее”.

Подоцна, на официјалниот стрим на партијата, делот со обраќањето е избришан.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...