18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Нов бисер на потпаролот на Вмро Дпмне: Наместо да каже да живее...

Нов бисер на потпаролот на Вмро Дпмне: Наместо да каже да живее Вмро, тој да живее Зоран Заев.

Translate (Eng):[gtranslate]

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на денешниот протест на партијата направи лапсус, говорејќи пред присутните.

На крајот на говорот тој извика „да живее Зоран Заев”, присутните останаа збунети, а портпаролот проба да ја вади ситуација, па извика „Зоран Заев не може да живее”.

Подоцна, на официјалниот стрим на партијата, делот со обраќањето е избришан.

РЕКЛАМА
- Реклами -