19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаПриведена сопственичка на угостителски објект кој работел после 21 часот.

Приведена сопственичка на угостителски објект кој работел после 21 часот.

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот.

Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека угостителски објект во село Трубарево работи по 21 часот. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека објектот работи и во него има гости.

Во Полициската станица бил извршен разговор со сопственичката С. С. (46) од Скопје и по целосно документирање на случајот, во координација со Државниот пазарен инспекторат, против неа ќе биде поднесена кривична пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...