Приведена сопственичка на угостителски објект кој работел после 21 часот.

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот.

Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека угостителски објект во село Трубарево работи по 21 часот. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека објектот работи и во него има гости.

Во Полициската станица бил извршен разговор со сопственичката С. С. (46) од Скопје и по целосно документирање на случајот, во координација со Државниот пазарен инспекторат, против неа ќе биде поднесена кривична пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here