0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Кандидатот на ДУИ Алија Јаоски: Сега откако станав градоначалник на Пласница ќе...

Кандидатот на ДУИ Алија Јаоски: Сега откако станав градоначалник на Пласница ќе работам по 24 часа без одмор !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Јаоски му е брат на претходниот градоначалник на оваа општина, Исмаил, кој беше избран за пратеник во Собранието.

Функцијата ќе ја извршувам чесно и ќе продолжам каде што застана претходниот градоначалник. Благодарам на сите што гласаа, но и на тие што не гласаа, јас ќе бидам градоначалник на сите, ќе работам 24 часа во општина Пласница, порачува Алија Јаоски, кандидатот за градоначалник на општина Пласница од ДУИ.

Јаоски прогласи победа и порача дека ќе биде градоначалник на сите граѓани, а како што објавивме претходно доби честитки и од лидерот Али Ахмети.

РЕКЛАМА

Јаоски му е брат на претходниот градоначалник на оваа општина, Исмаил, кој беше избран за пратеник во Собранието.

ФОТО: Фејсбук профил