11.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Ќе мора да плати 11.000 евра: Боки 13 загуби на суд против...

Ќе мора да плати 11.000 евра: Боки 13 загуби на суд против Клиничката болница Аџаибадем Систина

Translate (Eng):[gtranslate]

Боки 13 загуби на суд против Клиничката болница Аџаибадем Систина, па сега ќе мора да плати долг во висина од 11.000 евра.

Инаку, тужениот Бојан Јовановски бил корисник на здравствените услуги на тужителот за што му била изготвена фактура во висина од 634.251,00 денари. Сето се случувало во периодот од 12.1.2019 година до 18.1. 2019 година. Фактурата му била испорачана со препорачана пратка, но тужениот не ја исполнил својата обврска кон тужителот.

РЕКЛАМА
- Реклами -