Диџеј Панчо: Јас од работа не се срамам, па затоа ќе работам како пица мајстор додека не заврши оваа пандемија !!!

За разлика од своите колеги кои секојдневно кукаат и бараат финансиска помош од владата поради новонастанатата ситуација со Ковид-19, Панчо се одлучи да ги земе работите во свои раце и да ја промени својата професија од музички уметник во пица мајстор.

Во продолжение ви го прикажуваме неговиот Фејзбук статус.

Друштво, знаеме дека од работа нема срам па затоа сакав да споделам со вас, а воедно и заблагодарам на D’Kitchen и целиот нивен тим што ме вработи и даде можност да го испечам занаетот за пица мајстор и додека трае пандемијата да имам некакви приходи .
Покрај највкусните гиро пити и пастрмајлии, за кратко време ќе го прошират нивното мени со пица за кои ме обучуваа последните 3 недели.
За кратко ќе уживате во вкусовите, а јас со нетрпение чекам да се дружиме, само што овој пат јас ќе ги правам, а вие ќе ги јадете и уживате. Да не заборавам да го пофалам и Ognen кои исто така одлично се снаоѓа во улогата на продавач 😊
Се гледаме во DKitchen

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here