16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Полицајка од Прилеп спаси возач на Плетвар, кој излетал од патот !!!

Полицајка од Прилеп спаси возач на Плетвар, кој излетал од патот !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва вистинска драма се случувала на Плетвар,информира centar.mk . Откако на превојот Плетвар излетал возач на голф со прилепски таблички, на кој претходно му се слошило, веднаш било пријавено во прилепската полиција од граѓани кои го виделе голфот, но не можеле да му помогнат. Кога полициската екипа стигнала на лице место, го извлекле возачот и откако му пружиле помош, бил пренесен во болница, а предничела полицајка која не се штедела да му помогне на повредениот.

Големо браво за македонската полиција, особено за полицајката која покажала извонредна хуманост и храброст.

РЕКЛАМА
- Реклами -