25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Трајановски се сомневал во голем поткуп: Прво запленија дрога во Арачиново, па...

Трајановски се сомневал во голем поткуп: Прво запленија дрога во Арачиново, па дадоа пола милион евра за општина со најмалку заразени од ковид?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно?” на Алфа телевизија гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски.
Трајановски посочи дека Владата работи премногу селективно, односно дека работи со двојни аршини. Според Трајановски не е во ред на Арачиново која што е една од општините со најмал број заразени во Македонија, да добие 500.000 евра за справување со ковид кризата, а општини кои имаат над 1.000 активни случаи на заболени да немаат никаква помош.

– Симптоматично е тоа што ден претходно се случи да се заплени огромна количина дрога за која МВР не излегуваше со информација, за потоа да се види дека истата марихуана од Јосифово, на крајот завршила во Арачиново. Премногу случајности, но и премногу факти кои укажуваат на голем поткуп во Арачиново. Владата и во изминатите три години имаше вакви настани за кои до крај никогаш не се дознаа вистинските информации, туку умешно ги криеа и секој настан го поклопуваа со нов поскандалозен. Тоа е стар пи ар метод на Владата, кој се повеќе се разобличува и за истиот ќе треба да се сноси сериозна одговорност – рече Трајановски.

РЕКЛАМА
- Реклами -