31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Македончето не е учено за дома да седи: Откако кафулињата затворија во...

Македончето не е учено за дома да седи: Откако кафулињата затворија во 18 часот „Сити мол“ се преполни со посетители. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје попладнево, откако затворија кафулињата и рестораните се преполни со посетители. Од синоќа на сила стапи поригорозна мерка за работа на угостителските објекти со која тие мора да затворат во 18 место во 21 часот. Посетителите на „Сити мол“ попладнево велат дека трговскиот почнал да се полни откако затвориле рестораните и кафулињата.

Бенд во живо од три девојки качени на бина во ходникот на трговскиот ги забавува посетителите, а на видеата кои се споделуваат на социјалните мрежи се гледа и дека не се води сметка за одржување дистанца.

Државниот пазарен инспекторат е во итна контрола на трговскиот.

РЕКЛАМА
- Реклами -