22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедончето не е учено за дома да седи: Откако кафулињата затворија во...

Македончето не е учено за дома да седи: Откако кафулињата затворија во 18 часот „Сити мол“ се преполни со посетители. (Видео)

Трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје попладнево, откако затворија кафулињата и рестораните се преполни со посетители. Од синоќа на сила стапи поригорозна мерка за работа на угостителските објекти со која тие мора да затворат во 18 место во 21 часот. Посетителите на „Сити мол“ попладнево велат дека трговскиот почнал да се полни откако затвориле рестораните и кафулињата.

Бенд во живо од три девојки качени на бина во ходникот на трговскиот ги забавува посетителите, а на видеата кои се споделуваат на социјалните мрежи се гледа и дека не се води сметка за одржување дистанца.

Државниот пазарен инспекторат е во итна контрола на трговскиот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...