17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Тетовската полиција денеска уапси 27-годишник кој криел 9.163 петарди во неговиот автомобил.

Тетовската полиција денеска уапси 27-годишник кој криел 9.163 петарди во неговиот автомобил.

Translate (Eng):[gtranslate]

Тетовската полиција денеска уапси 27-годишник од селото Селце, со иницијали Љ.А, кој бил фатен со 9.163 парчиња на различни пиротехнички средства и 87 ракети.

Како што информираат од МВР, претресот се случил пред поштата во Тетово во автомобил „форд фиеста“, со тетовска регистарација, паркиран од страна на приведениот.

При преглед во возилото е пронајдена големата количина на пиротехнички материјал, сместен во багажникот и на задното седиште.

РЕКЛАМА

Љ.А. е приведен во полициска станица, а возилото е однесено на увид во кругот во СВР Тетово.

- Реклами -