31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Нема да го препознаете: Погледнете како изгледал Мицкоски како војник.

Нема да го препознаете: Погледнете како изгледал Мицкоски како војник.

Translate (Eng):[gtranslate]

Христијан е професор на Машинскиот факултет и лидер на најголемата партија во нашата држава, ВМРО-ДПМНЕ.
Христијан Мицкоски во 2016 станал директор на АД „Електрани на Македонија“, а во периодот 2015–2017 бил советник за енергетика на премиерите Никола Груевски и Емил Димитриев.

Избран е за лидер на ВМРО ДПМНЕ на шеснаесетиот конгрес на партијата во Валандово.

Студирал на Машинскиот факултет во Скопје во периодот од 1996 до 2001 година. Со звањето магистар по технички науки се стенува во 2003 година при завршување на постдипломските студии на Машинскиот факултет во Скопје со магистерската тема „Оптимизациона синтеза на лостови механизми“.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -