2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаБоцевски: Цвеќето за учителките не е корупција!

Боцевски: Цвеќето за учителките не е корупција!

Некогашниот амбасадор, Ивица Боцевски во гостувањето во „Само вистина“ на Канал 5 говореше за корупцијата во Македонија, кој е еден од најголемите проблеми во нашата земја.

Како што истакна тој, корупцијата треба да се бара на точна адреса, а не да се лута и постојано да се бараат виновници.

Смешно е да се каже дека цвеќето за учителките за 8 март е корупција. Се знае каде е корупцијата. Таа не кај службениците на шалтерите. Во здравството се знае каде е корупцијата. Да се каже дека лекарите земале мито е надвор од секој памет. Корупцијата во здравството е во набавката на лековите, тоа е повеќе од јасно“, истакна Боцевски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...