2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаСтефковски: Во 2023 година сите ученици ќе добијат бесплатни униформи

Стефковски: Во 2023 година сите ученици ќе добијат бесплатни униформи

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски преку неговиот профил на Фејсбук информира дека со новиот буџет за 2023 година, се обезбедуваат средства за набавка на бесплатни униформи за сите ученици на територија на општина Гази Баба.

Во објавата градоначалникот Стефковски напиша:

Со буџетот за 2023 година, обезбедуваме 12.000.000 денари за набавка на бесплатни униформи за сите ученици. Со почетокот на учебната 2023/2024 година, учениците од општинските основни училишта во Гази Баба ќе добијат бесплатни униформи. Со ова се реализира уште едно ветување кое го дадов пред граѓаните на општина Гази Баба, напиша Стефковски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...