2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаНајдобар полицаец за 2020 година е Бујар Осамани, додека Далибор Колевски е...

Најдобар полицаец за 2020 година е Бујар Осамани, додека Далибор Колевски е избран за најдобар пожарникар од Територијалната противпожарна единица во Куманово.

Општина Куманово традиционално и годинава им одаде признание на најдобрите пожарникар и полициски службеник во текот на 2020 година.

На предлог на своите колеги, за најдобар полициски службеник е прогласен Бујар Османи од полициска станица за безбедност на патишта и сообраќај при СВР Куманово, додека Далибор Колевски е најдобар пожарникар од Територијалната противпожарна единица.

Тие денеска заедно со своите претпоставени со градоначалникот го испија утринското кафе, кој во име на граѓаните, им подели и скромни подароци.

– Мене ми е чест да седам на иста маса со вас, затоа што во делот на вашите ангажмани професионални активности и врз база на мислење на вашите претпоставени сте предложени за таа престижна титула во градот и воедно сакам и во мое лично име и во име на граѓаните на општина Куманово да ви се заблагодарам за вашиот професионален однос и воедно да испратам порака до сите ваши колеги да ги следат вашите чекори и стапки и на вашите претпоставени воедно да им честитам за вашиот заеднички успех, изјави градоначалникот Димитриевски.

Димитриевски им се заблагодари за активностите кои ги преземаа заедно со Општинскиот штаб за заштита и спасување во однос на справување со коронавирусот и им посака нови успеси и плодна соработка и во иднина.

кумановски муабети.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...