17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Најдобар полицаец за 2020 година е Бујар Осамани, додека Далибор Колевски е...

Најдобар полицаец за 2020 година е Бујар Осамани, додека Далибор Колевски е избран за најдобар пожарникар од Територијалната противпожарна единица во Куманово.

Translate (Eng):[gtranslate]

Општина Куманово традиционално и годинава им одаде признание на најдобрите пожарникар и полициски службеник во текот на 2020 година.

На предлог на своите колеги, за најдобар полициски службеник е прогласен Бујар Османи од полициска станица за безбедност на патишта и сообраќај при СВР Куманово, додека Далибор Колевски е најдобар пожарникар од Територијалната противпожарна единица.

Тие денеска заедно со своите претпоставени со градоначалникот го испија утринското кафе, кој во име на граѓаните, им подели и скромни подароци.

РЕКЛАМА

– Мене ми е чест да седам на иста маса со вас, затоа што во делот на вашите ангажмани професионални активности и врз база на мислење на вашите претпоставени сте предложени за таа престижна титула во градот и воедно сакам и во мое лично име и во име на граѓаните на општина Куманово да ви се заблагодарам за вашиот професионален однос и воедно да испратам порака до сите ваши колеги да ги следат вашите чекори и стапки и на вашите претпоставени воедно да им честитам за вашиот заеднички успех, изјави градоначалникот Димитриевски.

Димитриевски им се заблагодари за активностите кои ги преземаа заедно со Општинскиот штаб за заштита и спасување во однос на справување со коронавирусот и им посака нови успеси и плодна соработка и во иднина.

кумановски муабети.

- Реклами -