Спасовски: Ќе се вакцинирам против Ковид 19, иако имам антитела

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, рече дека ќе се вакцинира против Ковид-19 и покрај тоа што ја има прележано болеста, откако долго време помина во болница.

– Јас апсолуно ќе се вакцинирам иако имам антитела, но да видиме какви ќе бидат протоколите и кога ќе можам да го направам тоа, кажа Спасовски за ТВ24.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here