20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаОбновено: Прегазените дечиња во Охрид биле братчиња на возраст од 11 и...

Обновено: Прегазените дечиња во Охрид биле братчиња на возраст од 11 и 18 години.

Повредените малолетни лица во сообраќајната несреќа на ул Железничка во Охрид што се случи вечерва во критична состојба се пренесени во болница. Станува збор за две братчиња. Дознаваме дека децата се на воздраст од 11 и 18 години. Како што јавуваат колегите од ohrid1.Тие се враќале дома од на бербер.

Неофицијално возачот на автомобилот кој ги прегази е жител на с. Лабуништа.

Извор:ohrid1

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...