25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Обновено: Прегазените дечиња во Охрид биле братчиња на возраст од 11 и...

Обновено: Прегазените дечиња во Охрид биле братчиња на возраст од 11 и 18 години.

Translate (Eng):[gtranslate]

Повредените малолетни лица во сообраќајната несреќа на ул Железничка во Охрид што се случи вечерва во критична состојба се пренесени во болница. Станува збор за две братчиња. Дознаваме дека децата се на воздраст од 11 и 18 години. Како што јавуваат колегите од ohrid1.Тие се враќале дома од на бербер.

Неофицијално возачот на автомобилот кој ги прегази е жител на с. Лабуништа.

Извор:ohrid1

РЕКЛАМА
- Реклами -