27 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Поради несовесно работење разрешени двајцаа судии во Охрид, едниот од нив го...

Поради несовесно работење разрешени двајцаа судии во Охрид, едниот од нив го водел убиството со српскиот турист.

Translate (Eng):[gtranslate]

Судскиот совет разреши двајца судии од Охрид, кои, како што наведуваат од советот, се разрешени поради несовесност во работата.

– Донесена е Одлука со која е разрешен судија од вршење на судиската функција поради нестручно и несовесно вршење на судиската функција и истовремено е донесена Одлука за времено оддалечување на судијата од вршење на судиската функција до правосилно завршување на постапката, се вели во известувањето од Судски совет.

Тв Сител јави дека еден од разрешените судии го водел предметот за убиството на српскиот турист во Охрид.

РЕКЛАМА

извор: Тв Сител

- Реклами -