7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев конечно одговори на прашањето дали досега пробал ''Тревче''

Заев конечно одговори на прашањето дали досега пробал ”Тревче”

Не сум пробал џоинт, но за да се залагате за некоја кауза не мора да имате личен бенефит од тоа, изјави премиерот Зоран Заев во во емисијата ,,Само интервју” на Канал 5 Телевизија.

На прашање на водителот дали би пробал, тој исто така возврати со прашање дали тој би пробал марихуана, на што водилтелот Гоце Михајлоски кажа дека во животот треба се да се проба.

Тој додаде дека иако е Македонец се залага за правата на Албанците, а иако е од богато семејство се залага и за сиромашните.

фактор

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...