25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Заев конечно одговори на прашањето дали досега пробал ''Тревче''

Заев конечно одговори на прашањето дали досега пробал ”Тревче”

Translate (Eng):[gtranslate]

Не сум пробал џоинт, но за да се залагате за некоја кауза не мора да имате личен бенефит од тоа, изјави премиерот Зоран Заев во во емисијата ,,Само интервју” на Канал 5 Телевизија.

На прашање на водителот дали би пробал, тој исто така возврати со прашање дали тој би пробал марихуана, на што водилтелот Гоце Михајлоски кажа дека во животот треба се да се проба.

Тој додаде дека иако е Македонец се залага за правата на Албанците, а иако е од богато семејство се залага и за сиромашните.

РЕКЛАМА

фактор

- Реклами -