Како да направите Рафаело топчиња за само 5 минути…….. (Видео)

Рафаело топчиња за 5 минути, за сите љубители на кокосот, одлични снежни топчиња за секој ден, а особено е омилена за новогодишните празници. Се топат во уста, имаат неодолив вкус. По желба во секое топче можете да ставите по еден лешник.

Потребни состојки: 350 мл млеко, 38 г пудинг со вкус на ванила, 4 супени лажици шеќер, 30 г путер или маргарин, 100 г бело чоколадо, 100 г кокос, 200 г мелени бадеми. Постапка: Во едно тенџере ставете 350 мл млеко и 38 г пудинг со вкус на ванила (1 кесичка).

 

 

в

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here