19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНе му е лесно и на Охридскиот Дедо Мраз: Наместо да дели...

Не му е лесно и на Охридскиот Дедо Мраз: Наместо да дели подароци тој се качил на камион од Комуналното претпријатие.

ХО ХО ХО ХО

Додека останатите Дедо Мразовци се сликаат со дечиња и делат подароци, охридскиот Дедо Мраз се качил на камион за ѓубре па ги забавува минувачите…

Денес на улицата Македонски Просветители минувачите имаа можност да го погледнат Дедо Мраз во едно поинакво светло, очигледно е дека не се живее само од една работа во Македонија па така и Дедо Мраз си најде и втора работа како хигиеничар.

Во продолжение погледнете го видеото: 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...