19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНовогодишно обраќање на премиерот: ''Aко имаме здравје, ќе може да работиме и...

Новогодишно обраќање на премиерот: ”Aко имаме здравје, ќе може да работиме и да заработиме и да се сакаме”

а празнуваме одговорно, да се грижиме за сопственото здравје, здравјето на блиските и за јавното здравје и да ги поддржиме сите кои се на првата линија на борбата со коронавирусот, порача премиерот Зоран Заев преку видео обраќање.

Од срце им се заблагодарувам на лекарите и целиот медицински и помошен персонал во болниците, припадниците на полицијата, на Армијата, инспекциските служби и сите останати ангажирани за време на оваа кризна состојба. Сите вие сте нашите херои. Ви благодарам за сета пожртвуваност и храброст. Исто така
ако имаме здравје, ќе може да работиме и да заработиме и да се сакаме……

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...