7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Новогодишно обраќање на премиерот: ''Aко имаме здравје, ќе може да работиме и...

Новогодишно обраќање на премиерот: ”Aко имаме здравје, ќе може да работиме и да заработиме и да се сакаме”

Translate (Eng):[gtranslate]

а празнуваме одговорно, да се грижиме за сопственото здравје, здравјето на блиските и за јавното здравје и да ги поддржиме сите кои се на првата линија на борбата со коронавирусот, порача премиерот Зоран Заев преку видео обраќање.

Од срце им се заблагодарувам на лекарите и целиот медицински и помошен персонал во болниците, припадниците на полицијата, на Армијата, инспекциските служби и сите останати ангажирани за време на оваа кризна состојба. Сите вие сте нашите херои. Ви благодарам за сета пожртвуваност и храброст. Исто така
ако имаме здравје, ќе може да работиме и да заработиме и да се сакаме……

РЕКЛАМА
- Реклами -