25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Ловџијата кој се удави во Дренска Река бил сопственик на бензинска пумпа...

Ловџијата кој се удави во Дренска Река бил сопственик на бензинска пумпа !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Пронајдено е телото на мажот што вчера исчезна во Дренска Река, потврдија од полицијата. Засега повеќе детали за случајот нема.

Мештанин на селото Дрен за МИА рече дека цела вечер полиција, мештани и други луѓе учествувале во потрагата по течението на реката.

„Дренска Река вчера многу надојде наеднаш. Човекот бил уште со двајца други. Сакале да ја поминат реката со џипот. Реката го завлекла џипот. Другите двајца се спасиле“, раскажал еден од ретките жители на селото за МИА.

РЕКЛАМА

Од официјални извори дознаваме и дека сега починатиот бил и сопственик на бензинската пумпа ”Ангел Петрол”

- Реклами -