9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаПукале со пиштол сред бел ден во Топанско поле и се фалеле...

Пукале со пиштол сред бел ден во Топанско поле и се фалеле по социјални мрежи

На социјалните мрежи се појави видео од скопската населба Топанско поле во кое соседи се собрани и се дружат.

Додека ечи гласна музика, еден вади пиштол и почнува неконтролирано да пука иако околу нив има згради и лесно може некој да биде повреден.

МВР мора итно да превземе мерки против ваквите случувања кои може да завршат и со човечки жртви.

Линк до видеото

https://www.facebook.com/1157734884/videos/10220483523815611/

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...