20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаГраѓаните ја спречија полицијата да направи проверка за петарди на Бит Пазар....

Граѓаните ја спречија полицијата да направи проверка за петарди на Бит Пазар. (Видео)

На Бит Пазар денеска се случил инцидент меѓу полицијата и продавачите, јави ТВ Шења.

Настанот се случил при обидот на припадниците на МВР да одземат пиротехнички средства.

Денешниот настан се случува откако синоќа полицијата заплени над 30 000 парчиња пиротехника токму на Бит Пазар, а беа приведени и две лица.

Во претходните денови, слични акции имаше и во Гостивар, Штип и Битола при што беа одземени над 30 000 парчиња пиротехника, а четири лица беа приведени.

Од видеото, не е јасно како завршила акцијата на полицијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...