31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Граѓаните ја спречија полицијата да направи проверка за петарди на Бит Пазар....

Граѓаните ја спречија полицијата да направи проверка за петарди на Бит Пазар. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

На Бит Пазар денеска се случил инцидент меѓу полицијата и продавачите, јави ТВ Шења.

Настанот се случил при обидот на припадниците на МВР да одземат пиротехнички средства.

Денешниот настан се случува откако синоќа полицијата заплени над 30 000 парчиња пиротехника токму на Бит Пазар, а беа приведени и две лица.

РЕКЛАМА

Во претходните денови, слични акции имаше и во Гостивар, Штип и Битола при што беа одземени над 30 000 парчиња пиротехника, а четири лица беа приведени.

Од видеото, не е јасно како завршила акцијата на полицијата.

- Реклами -