25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Можеби немаше групирање но имаше капење: Oхриѓанец Новата година ја дочека во...

Можеби немаше групирање но имаше капење: Oхриѓанец Новата година ја дочека во езеро

Translate (Eng):[gtranslate]

Новообичаена Новогдишна честитка. Охриѓанец Новата година ја дочека во ладните езерски води!

Граѓаните Новата 2020 година ја дочекаа дома, но охриѓанецот Дарко Јовески во студените води на Охридското езеро.

Точно на полноќ Јовески од Охридско езеро испрати новогодишен поздрав. Mора да признаеме храбар и несекојдневен начин на прослава.

РЕКЛАМА

За да го погледнете видеото клик на: Охрид Нет.

 

- Реклами -