21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Низ солзи Струмичанка раскажува: Изгоре мојот дуќан во Глобал во него имав...

Низ солзи Струмичанка раскажува: Изгоре мојот дуќан во Глобал во него имав роба над 20.000 евра !!!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва по 23:00 часот избувна голем пожар во Трговскиот центар „Глобал“ во Струмица.

Големиот пожар зафати четири продавници на приземјето и се прошири кон првиот кат, а пожарникарите со големи напори успееја да го стават под контрола и засега не дозволуваат да се прошири на другите продавници.

ВО ЖИВО: Пожарот во Глобал се шири од продавницата Џо-Го, објави ТВ Вис

РЕКЛАМА

Според очевидци, пожарот избувнал по 23:00 часот и веднаш се проширил.

-Почна на почетокот од првиот дуќан и брзо се прошири. Мојот бутик е целосно изгорен и во него имаше стока од над 20 илјади евра, рече сопственик на бутик.

На местото на пожарот има голем број граѓани, а повеќе полициски возила го обезбедуваат просторот околу ТЦ „Глобал“, како и возила на првата помош.

Засега не се знаат причините за пожарот, во кој е причинета голема материјална штета. /миа

- Реклами -