-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаКоста Костадинов: Од пепелта во Глобал ќе никне нова надеж, нова можност...

Коста Костадинов: Од пепелта во Глобал ќе никне нова надеж, нова можност за струмичани.

Се огласи и Коста Костадинов на својот фејзбук профил во врска со пожарот кој го зафати трговскиот центар “Глобал”.

Ви го прикажуваме статусот во целост: Мои сограѓани сакам да ви соопштам една добра вест.
Остварив телефонски разговор со сопственикот на компанијата НИКОБ, Кирил Лазаров информиран сум дека ставаат на располагање 2 смени од по 50 луѓе, до конечно расчистување на ТЦ Глобал.
Благодарност до вработените и до сопственикот на НИКОБ, што во ова време на дело ја докажуваат солидарноста.
Од пепелта во Глобал ќе никне нова надеж, нова можност за струмичани.
Остани силна Струмицо!

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...