30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Коста Костадинов: Од пепелта во Глобал ќе никне нова надеж, нова можност...

Коста Костадинов: Од пепелта во Глобал ќе никне нова надеж, нова можност за струмичани.

Translate (Eng):[gtranslate]

Се огласи и Коста Костадинов на својот фејзбук профил во врска со пожарот кој го зафати трговскиот центар “Глобал”.

Ви го прикажуваме статусот во целост: Мои сограѓани сакам да ви соопштам една добра вест.
Остварив телефонски разговор со сопственикот на компанијата НИКОБ, Кирил Лазаров информиран сум дека ставаат на располагање 2 смени од по 50 луѓе, до конечно расчистување на ТЦ Глобал.
Благодарност до вработените и до сопственикот на НИКОБ, што во ова време на дело ја докажуваат солидарноста.
Од пепелта во Глобал ќе никне нова надеж, нова можност за струмичани.
Остани силна Струмицо!

РЕКЛАМА
- Реклами -