7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСвет(Видео) Незадоволен работник со багер уништил 50 возила Мерцедес за да...

(Видео) Незадоволен работник со багер уништил 50 возила Мерцедес за да им се одмазди на газдите

Поранешен работник во „Мерцедес“ во погоните во Шпанија одлучил да им се одмазди на работодавачите и им направил штета од 5 милиони евра.

Работникот, во раните утрински часови на 31 декември со багер ја пробил вратата на фабриката и  уништил 50-тина нови автомобили кои на паркингот чекале за испорака.

Обезбедувањето не можело да го запре, па на крај испукало неколку куршуми во воздух. Дури тогаш работникот го запрел багерот а обезбедувањето го задржало додека дошла полицијата. Багерот го украл од дворот на една градежна фирма и го возел 21 километар до фабриката на „Мерцедес“.

 

Мажот работел во фабриката во 2016 и 2017 година, а полицијата кривично ќе го гони за кражба и за нанесување материјална штета.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...