16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Свет (Видео) Незадоволен работник со багер уништил 50 возила Мерцедес за да...

(Видео) Незадоволен работник со багер уништил 50 возила Мерцедес за да им се одмазди на газдите

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешен работник во „Мерцедес“ во погоните во Шпанија одлучил да им се одмазди на работодавачите и им направил штета од 5 милиони евра.

Работникот, во раните утрински часови на 31 декември со багер ја пробил вратата на фабриката и  уништил 50-тина нови автомобили кои на паркингот чекале за испорака.

Обезбедувањето не можело да го запре, па на крај испукало неколку куршуми во воздух. Дури тогаш работникот го запрел багерот а обезбедувањето го задржало додека дошла полицијата. Багерот го украл од дворот на една градежна фирма и го возел 21 километар до фабриката на „Мерцедес“.

РЕКЛАМА

 

Мажот работел во фабриката во 2016 и 2017 година, а полицијата кривично ќе го гони за кражба и за нанесување материјална штета.

- Реклами -