19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНема казни за министрите, само за граѓаните има: Петнаесетмината високи државни функционери...

Нема казни за министрите, само за граѓаните има: Петнаесетмината високи државни функционери од ДУИ без маски во затворена просторија !!

Ова е слика од кабинететот на Артан Груби кој штотуку се всели во новата зграда изградена од Груевски. На сликата се 14 владини функционери на ДУИ кои го слават роденденот на лидерот – 15-тиот на оваа маса, Али Ахмети.

Вчера МВР пушти соопштение за 20 скопјани кои во септември се собрале во една соба во Крушево. Добиле кривични пријави по член 206 од КЗ, но за министрите таков закон не важи очигледно.

Фотографијата што се споделува низ социјалните мрежи предизвика револт кај граѓаните кои негодуваат на опуштеноста на партиското раководство на ДУИ додека граѓаните веќе десетти месец се под разноразни рестрикции.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...