Нема казни за министрите, само за граѓаните има: Петнаесетмината високи државни функционери од ДУИ без маски во затворена просторија !!

Ова е слика од кабинететот на Артан Груби кој штотуку се всели во новата зграда изградена од Груевски. На сликата се 14 владини функционери на ДУИ кои го слават роденденот на лидерот – 15-тиот на оваа маса, Али Ахмети.

Вчера МВР пушти соопштение за 20 скопјани кои во септември се собрале во една соба во Крушево. Добиле кривични пријави по член 206 од КЗ, но за министрите таков закон не важи очигледно.

Фотографијата што се споделува низ социјалните мрежи предизвика револт кај граѓаните кои негодуваат на опуштеноста на партиското раководство на ДУИ додека граѓаните веќе десетти месец се под разноразни рестрикции.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here