17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Пукање во Струмица: Полициски службеници се обиделе да приведат 32 годишно лице...

Пукање во Струмица: Полициски службеници се обиделе да приведат 32 годишно лице при што биле нападнати со тврди предмети, полицијата била приморана да испука предупредувачки куршуми во воздух.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 03.01.2021 во 24.00 часот на ул.„Бетовенова” од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода Ш.М.(32) од Струмица за повеќе сторени кривични дела и одредена мерка притвор.

При преземање на мерките за негово приведување, повеќе лица ги нападнале полициските службеници со тврди предмети, при што од страна на полициските службеници биле испукани неколку предупредувачки куршуми во воздух. За лицата ќе бидат преземени соодветни мерки. Ш.М. бил спроведен до Затвор Скопје за издржување на казната.

РЕКЛАМА
- Реклами -