25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Kонечно убави вести во 2021: Се сврши Дунафка Трифуновска

Kонечно убави вести во 2021: Се сврши Дунафка Трифуновска

Translate (Eng):[gtranslate]

Манекенката Дунавка Трифуновска и Ване Цветанов, поранешен директор на Агенцијата за спречување перење пари и финансирање тероризам, се свршија.

Пред пет месеци нивната врска ја обелодени токму Цветанов.

Сега Цветанов ја објави веста за свршувачката со Дунавка на својот фејсбук-профил. По објавата пристигнуваат борјни честитки.

РЕКЛАМА

Цветанов сега е претседател на Советот за унапредување и надзор на ревизија, но и претседател на граѓанското здружение Зелена лупа.

- Реклами -