17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија И на Угргентен се кршеше лепче со паричка: Најсреќни годинава сестра Сања...

И на Угргентен се кршеше лепче со паричка: Најсреќни годинава сестра Сања и војник Ива од специјалната единица Ренџери.

Translate (Eng):[gtranslate]

Топлината на Бадник и на Ургентен клинички центар. Во духот на традицијата, годинава под посебни мерки и протоколи со моите колеги дежурни на Клиниката и припадниците на Армијата кршевме бадниково лепче со паричка. Најсреќни годинава, сестра Сања и војник Ива од специјалната единица Ренџери. На сите здравствени работници кои ѝ вечерва ќе се грижат за болните, на оние кои се дома, но во мислите со своите пациенти и на сите граѓани, посакувам вечерва домот да ви е исполнет со љубов и спокој. Честит Бадник!

Напиша министерот за здравство Венко Филипче…

РЕКЛАМА

 

- Реклами -